Již několik let se ve spolupráci s Krajským úřadem Plzeňského kraje podílíme na organizaci, podpoře a především vyúčtování školských předmětových, sportovních a dalších soutěží a olympiád pro děti a dorost. Organizátorům také poskytujeme poradenskou činnost ohledně metodiky a pravidel. Pro akce zajišťujeme podporu prostřednictví naší autodopravy, prostory, AV techniku a další doprovodné služby.

Kontakt: Lucie Šemberová - +420 608 298 402 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podpora zájmové činnosti

Každoroční dotační program Plzeňského kraje, který slouží k podpoře soutěží, přehlídek a dalších školních i mimoškolních akcí. Dotace v rámci tohoto programu jsou účtovány prostřednictvím Střediska služeb školám. Tyto finanční prostředky jsou přednostně využívány na dofinancování krajských kol soutěží a přehlídek vyhlašovaných a spolu-vyhlašovaných MŠMT.

Žádosti na podporu zájmové činnosti pro rok 2024 přijímáme do 29. 2. 2024 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Metodiku a formuláře pro čerpání dotací najdete zde:

Nejúspěšnější škola

Každoročně od roku 2014 oceňujeme 3 nejúspěšnější školy uměleckých, znalostních a sportovních soutěží. Na konci školního roku v celkem 6-ti kategoriích (Základní školy, Základní umělecké školy, Gymnázia, Střední školy, Střední odborná učiliště a Dětské domovy) vyhodnotíme 3 nejlepší dle umístění v jednotlivých soutěžích. Tyto organizace jsou poté oceněny diplomem, věcnou cenou a pamětním pohárem, které předává ředitel Střediska služeb školám Plzeň na pravidelném setkání škol a školských zařízení. Hlavním cílem je motivace organizací na pořádání soutěží a mimoškolních aktivit a zviditelnění těch nejaktivnějších.

nej skola

Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dnoSoutěž řemeslných výrobků základních a středních škol Plzeňského kraje, jejíž cílem je podpora praktických a řemeslných oborů a zájmových kroužků. Výtvory jsou hodnoceny ve 3 kategoriích (1.stupeň ZŠ, 2.stupeň ZŠ a SŠ) a ty nejlepší jsou ohodnoceny hodnotnými cenami. Pro soutěž zajišťujeme sběr výrobků pro jejich vystavení v naší zasedací místnosti a poté v plzeňské Techmania Science Center.