EES, Office zdarma a manuály

Během školních prázdnin bývá čas na aktivity, které se nestíhají během školního roku. A tak na našich stránkách najdete řadu nových informací. První informace, která je již známá déle, je o benefitu smlouvy EES, kterým je možnost instalace desktopových Office pro učitele a žáky škol s touto smlouvou zcela ZDARMA. V návaznosti pak vznikají krátké manuály, které se tohoto benefitu týkají.

Office pro učitele a studenty zdarma

Tento benefit je určen pro školy, které mají zakoupenou smlouvu EES (více informací zde). Jedná se o možnost bezplatné instalace desktopového kancelářského balíku Office Pro Plus v jeho aktuální verzi (v době psaní článku verze 2013). Tento benefit mohou využít všichni zaměstnanci a studenti školy, kteří jsou započítáni ve smlouvě EES. Získání těchto licencí a samotné stažení samotné instalace je podmíněné účty v Office 365. Další informace jsou dostupné na stránce s licencemi EES.

Manuály pro získání a instalaci benefitu Office Pro Plus v rámci smlouvy EES

Celý proces pro získání benefitu je administrativně komplikovanější. Proto pro školy, které chtějí tento benefit využívat připravujeme krátké návody například na elektronické ověření smlouvy Microsoft. Vzniknul také manuál na samotnou instalaci Office Pro Plus na domácí počítač uživatelů, tedy zaměstnanců a studentů školy z jejich účtu Office 365.

Zde je seznam dosud připravených manuálů:

Instalace Office Pro Plus z účtu Office 365 (pro uživatele)

Založení účtu Microsoft (pro uživatele a administrátory)

Práce s VLSC webem (pro administrátory)