Webové úložiště zdarma - OneDrive

Vyzkoušejte nové webové úložiště OneDrive zdarma s kapacitou minimálně 7GB pro vaše dokumenty nebo fotografie.

upgrade Microsoft už několik zdarma nabízí webové úložiště, které se jmenovalo SkyDrive. Od 19. 2. 2014 se úložiště přejmenovává na OneDrive a nabízí nové možnosti. V základu získáte 7GB úložiště a je možné ho dále rozšiřovat. Za nastavení zálohování fotografií z mobilního telefonu například získáte další 3GB zdarma. Dále pak můžete přikupovat objem dat až na 200GB, což vyjde ročně na 1920 Kč, ale k dispozici jsou i levnější varianty.


Vyzkoušet OneDrive

 

Nejen webové úložiště


OneDrive není ale jen obyčejné webové úložiště. Za pomoci různých aplikací můžete k tomuto úložišti přistupovat nejen z počítače a notebooku, ale také například z tabletů, nebo mobilních telefonů. Další výhoda spočívá v možnosti synchronizace dokumentů mezi jednotlivými zařízeními. Máte tedy na všech zařízení stejné a aktuální dokumenty. Tím je vyřešené také zálohování, které je nesmírně důležité a vždy je velmi nepříjemné, ztratit důležitá data, například při poškození počítače, či flash disku. Soubory a složky uložené na OneDrive také můžete sdílet s dalšími uživateli, nebo například s kýmkoli za pomoci jednoho internetového odkazu.


OfficeOnlineOffice Online – aplikace Office ve webovém prohlížeči


Pro přístup na OneDrive je nutné mít vytvořen účet Microsoft. Vytvořením účtu však získáte další výhody. Jednou z největších výhod je možnost využívat Office Online – sadu webových aplikací Office. Office Online obsahuje populární Word, Excel a PowerPoint, ale také velmi povedený poznámkový blok s mnoha funkcemi s názvem OneNote. Tyto aplikace fungují přímo ve webovém prohlížeči a jsou rovněž zcela zdarma.


Vyzkoušejte OneDrive a Office Online.