Lync Web App

Lync je program pro komunikaci dvou nebo více lidí v reálném čase. Jako ostatní komunikátory, jako jsou například Skype, ICQ a další, umí Lync přenášet text, audio a video, ale má také pokročilé funkce pro sdílení obrazovky počítače, prezentace, tabuli pro kreslení, ankety, sdílení souborů a další. Tato komunikace se v Lync-u nazývá schůzka. Lync je ale komerční aplikace s placenou licencí, nebo je možné využít cloudový Office 365, jehož je Lync součástí a pro školy je zdarma. Pro uživatele, kteří nemají Lync aplikaci je ovšem možné se připojit k již založené schůzce pomocí webové aplikace Lync Web App (LWA).

Než začneme

Pro připojení na schůzku je možné využít webový prohlížeč, do kterého je nutné nainstalovat LWA 2013 doplněk (plug-in), ale pro jeho správnou funkčnost musíte splnit některé požadavky. Vždy je dobré mít nainstalované veškeré aktualizace operačního systému. Zkontrolujte, že máte nainstalovanou nejnovější verzi internetového prohlížeče, doplněk Microsoft Silverlight. Další informace o podporovaných platformách najdete zde.

Jak se připojit ke schůzce

Pokud se chcete připojit k Lync schůzce, potřebujete internetový odkaz.

adresa

Ten otevřete v internetovém prohlížeči a budete přesměrovaní na úvodní stránku. Na úvodní stránce vyplňte jméno a v případě, že se připojujete poprvé, je nutné nainstalovat doplněk LWA.

prihlaseni

Instalace doplňku

Po připojení ke schůzce se spustí stažení samotného doplňku, který spusťte a pokračujte v jeho instalaci.povoleni

o instalaci doplňku je nutné ho také povolit. Pokud nechcete, aby se okno pro povolení zobrazovalo pokaždé, vyberte možnost „Vždy povolit" a klikněte na tlačítko „Povolit". Pokud máte v počítači nainstalovaný firewall, budete ještě muset také povolit v nastavení firewallu komunikaci doplňku mezi vaším počítačem a internetem. Pokud si nejste jisti, v jaké síti se nacházíte, při povolování komunikace vyberte všechny možnosti, tedy jak „Privátní a doménové sítě", tak „Veřejné sítě". V případě nepovolení doplňku, nebo zakázání komunikace v bráně firewall nebude Lync fungovat!

Používání Lync Web App

V případě správné instalace doplňku a povolení jeho komunikace mezi vaším počítačem a internetem můžete začít používat Lync Web App. Popis jednotlivých funkcí najdete na dalším obrázku.

lync okno