Stažení a instalace desktopové sady Office z portálu Office 365

 

Obsah: Úvod | Přihlášení | Stažení instalačního souboru | Instalace | Vypršení licence | Systémové požadavky pro instalci

Úvod

Tento manuál slouží k pomoci se stažením a instalací desktopové sady Office pro uživatele s platnou licencí na webu Office 365.

Přihlášení

Adresa pro přihlášení na portál Office 365 je http://portal.office.com. Na této stránce se přihlaste svým uživatelským účtem.

Uživatelské jméno je zpravidla stejné, jako vaše emailová adresa a je nutné ho zadávat včetně domény (např.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Stažení instalačního souboru

Po přihlášení klikněte v pravé části horního pruhu na ikonu ozubeného kola OINST kolecko a v menu zvolte položku Nastavení Office 365. Na stránce s nastavením přejděte na položku Software. V dalším okně vyberte v levé nabídce položku Office. V pravé části okna je pak nutné zvolit Jazyk, v jakém chcete desktopový Office instalovat a také Verzi. Po výběru těchto dvou položek klikněte na tlačítko Nainstalovat.

OINST download

Ve většině případů se doporučuje instalovat 32bitovou verzi.

Software ke stažení je závislý na přiřazených licencích v rámci Office 365. V případě, že v nabídce software nevidíte položku Office, nemáte pravděpodobně přiřazenou licenci. Licence může přidělit pro uživatelské účty pouze administrátor Office 365.

Instalace

Po kliknutí na tlačítko Nainstalovat se začne stahovat malý instalační soubor. Na dolní straně okna se zobrazí informace o stahování souboru. V tomto pruhu klikněte na položku Spustit. Soubor se začne stahovat do vašeho počítače a po dokončení se automaticky spustí instalace balíku Office.

OINST run

Samotná instalace může trvat i několik desítek minut a její rychlost závisí na vašem internetovém připojení, jelikož při tomto procesu se z internetu stahuje kompletní instalační soubor, který má velikost několik GB.

Po samotné instalaci je nutné projít jednoduché uživatelské nastavení Office a po kliknuté na tlačítko Dokončit je samotný proces instalace hotov a můžete začít s používáním jednotlivých aplikací.

OINST install01

OINST install02OINST install03

OINST install04

Vypršení licence

OINST nolicV případě, že vám v rámci Office 365 vyprší pronájem licence, která je většinou časově omezená, nebo vám licenci odebere správce Office 365, přestane váš desktopový Office fungovat. Po spuštění jakékoli aplikace z balíku Office vás bude informační okno upozorňovat na vypršení předplatného a vyzve vás k zadání aktivačního kódu, nebo k přihlášení pomocí uživatelského účtu, který má aktivní platnou licenci pro desktopový Office. V případě, že nemáte aktivační klíč, nebo váš účet nemá aktivní licenci, musíte desktopový Office odinstalovat.

Systémové požadavky pro instalaci

Systémové požadavky pro Office 2013
Operační systém Windows 7
Windows 8, 8.1
Procesor 1 GHz nebo vyšší - 32 nebo 64 bitový
Paměť 1 GB RAMM (32bitová verze)
2 GB RAMM (64bitová verze)
Místo na disku Minimálně 3 GB volného místa
Rozlišení monitoru 1024x768