Řemeslné soutěže

Řemeslo má zlaté dno

Soutěž „ Řemeslo má zlaté dno“ je jednou řemeslných soutěží, které naše středisko přímo podporuje. Soutěž sama je pod záštitou Plzeňského Kraje, který jí pořádá již několikátým rokem a pro velký zájem škol bude pokračovat i v dalších letech. Celá soutěž je určena pro žáky základních škol prvního a druhého stupně a pro žáky středních škol od prvního do druhého ročníku.remeslo ico

Výtvory z nejrůznějších oborů jsou hodnoceny odbornou porotou a ty nejlepší práce jsou oceněny například notebooky, MP3 přehrávači, fotoaparáty a dalšími hodnotnými cenami. Výsledky jednotlivých kategorií najdete společně s fotogalerií pod tímto článkem. Naše středisko zapůjčilo pro konání výstavy řemeslných děl své prostory, technické zázemí a podílí se na přepravě vystavených prací.

O hoblík Káji Hoblíka

Je název soutěže truhlářských žáků středních škol a učilišť. Tradičně se celá soutěž skládá ze dvou částí, jednak písemné zde uchazeči předvedou znalosti nasbírané za dobu jejich studia v oboru a poté jsou zavedeni do dílny, kde tyto znalosti musí v praktické části soutěže i názorně předvést. Porota je v tomto ohledu nemilosrdná a vyžaduje poctivou truhlářskou práci. Cenou za několika hodinovou „dřinu“ jsou poté nejzručnějším truhlářům uděleny hodnotné ceny.